Chybová zpráva

Deprecated function: Return type of Drupal\google_analytics\Component\Render\GoogleAnalyticsJavaScriptSnippet::jsonSerialize() should either be compatible with JsonSerializable::jsonSerialize(): mixed, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in include() (line 10 of modules/contrib/google_analytics/src/Component/Render/GoogleAnalyticsJavaScriptSnippet.php).

Cyklobus

Cyklobusem Českomoravským pomezím i v roce 2022

Díky spolupráci měst Litomyšl, Polička, Svitavy, Moravská Třebová, Vysoké Mýto a destinační společnosti Českomoravské pomezí za podpory Pardubického kraje máte i v roce 2020 opět možnost dostat se pomocí cyklobusů blíž k atraktivitám na území nejen Sdružení obcí Toulovcovy Maštale a také po celé oblasti Českomoravského pomezí. Můžete se přiblížit třeba na zámek v Nových Hradech, na Hřebečské důlní stezky, do Toulovcových maštalí, na rozhlednu Terezku či na rozhlednu na Kozlovském kopci. Cyklobusy budou ale vyjíždět také do Orlických hor a na Králický Sněžník.

Turistické autobusy pro pěší i cyklisty, které každé léto brázdí území regionu na pomezí Čech a Moravy, oslaví letos již patnáctý rok provozu.  Budou v provozu o sobotách, nedělích i státních svátcích od 12. června do 28. září 2022 a to na stejných linkách jako v předchozích letech. Na výlet se tak můžete od konce května do září vydat pěti autobusy uzpůsobenými pro převoz kol a navštívit ještě více zajímavých míst než v předchozích letech.

V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací však dojde k drobným změnám, kdy např. s koly při nakládce budou manipulovat výhradně cestující, aby bylo možné dodržet maximální hygienická opatření.

Aktuální informace, mapa s trasami všech linek i leták s tipy na výlet budou uveřejněny v průběhu května.

Další informace a novinky o cyklobusu najdete také na facebookové stránce Českomoravského pomezí.

mapa

Jízdní řády pro rok 2020*

  • Růžová linka 680017 - dopravce Zlatovánek - (30. 5. - 30. 6.*) 
  • Modrá linka 680018 - dopravce Zlatovánek - (30. 5. - 30. 6.*) 
  • Zelená linka 650555 - dopravce Arriva východní Čechy - (30. 5. - 30. 6.*) 
  • Červená linka 680948  - dopravce ČSAD Ústí nad Orlicí - (30. 5. - 30. 6.*) 
    • Litomyšl - Ústí nad Orlicí - Česká Třebová - Čenkovice - Králíky - Dolní Morava (JŘ 680948 ke stažení)
  • Oranžová linka 700949 - dopravce ČSAD Ústí nad Orlicí - (30. 5. - 30. 6.*) 

 * jízdní řády pro rok 2020 jsou prozatím platné do 30. června 2020, v období od července do září se předpokládá provoz cyklobusů ve stejném rozsahu

jízdní řád - růžová linka
jízdní řád - modrá linka
jízdní řád - zelená linka
jízdní řád - červená linka
jízdní řád - oranžová linka