Hry a soutěže

Letní prázdninová hra s ČT:D - Zastav nečas!

 

Co se to děje?

Na Déčku se zbláznilo počasí! Princezna Prga brzy přišla na kloub tomu, co se stalo: Stromděd Počas, který od nepaměti košatěl hustým listovím, je najednou dočista holý. Přírodní moudrost vepsaná do jeho listů se rozletěla do všech stran. 

Část listí to zaneslo až k nám na Zemi, a tak budou na Déčku potřebovat pomoc – tvoji pomoc. Pomůžeš listí posbírat a vrátit zpět na Déčko, aby příroda přestala bláznit a počasí se vrátilo do starých dobrých kolejí?

 

Jak jim mohou děti pomoci?

Jako každý rok, děti mohou vyjet na výlety po České republice a získávat hesla (“zelená” ve schránkách v přírodě, “červená” v infocentrech a institucích). Za každé heslo vrátí olysalému Stromdědu Počasovi jeden ztracený lístek.   

 

Co tedy musím udělat?

Na stránce www.zastavnecas.cz se registrujte nebo přihlaste k Déčko účtu a podle mapy si naplánujte tři výlety tak, aby aspoň jeden byl v mapě značen červenou značkou a aspoň jeden zelenou značkou (můžete tedy absolvovat dva výlety na červené stanoviště a jeden výlet na zelené stanoviště, nebo naopak dva výlety na zelené stanoviště a jeden výlet na červené stanoviště). Na každém stanovišti získejte heslo, které poté zadejte na webu www.zastavnecas.cz nebo v mobilní aplikaci Léto s Déčkem.

 

Kolik výletů musím absolvovat?

Pro účast v soutěži minimálně tři – potřebujete získat hesla ze dvou stanovišť červených a jednoho zeleného, nebo naopak ze dvou stanovišť zelených a jednoho červeného.

 

Nemůžu najít hrad/informační centrum nebo potřebuji k místu další informace.

Na www.zastavnecas.cz/mapa jsou po rozkliku u každého stanoviště uvedeny kontaktní údaje. Kontaktujte prosím přímo organizaci, ke které máte dotaz.

 

Nemůžu najít schránku v přírodě.

Pokud se vám ani po pečlivé kontrole popisu cesty/uložení schránky nedaří schránku najít, je možné, že ji někdo odnesl. Prosím zavolejte na naši Diváckou linku ČT na číslo 2 6113 6113 (každý den 7:30–20:00).

 

Co mám dělat se schránkou poté, co jsem ji našel?

Zapamatujte si nebo si opište heslo a poté schránku opět ukryjte a zamaskujte tak, jak jste, ji našli. Důležité je dát ji nazpět přesně tak, jak jste ji našli, aby ji mohli najít i další soutěžící. Cestou domů můžete splnit výzvu, kterou jste si ve schránce přečetli.

 

Co bych měl vědět předem?

Pokud se chystáte na červené stanoviště, pak si na www.zastavnecas.cz/mapa kliknutím na značku na mapě ověřte otevírací dobu instituce (hradu, muzea či informačního centra). Heslo, které potřebujete na červeném stanovišti získat, obdržíte vytištěné na letáku na pokladně instituce. Pokud se chystáte na zelené stanoviště, kterým je místo v přírodě, stáhněte si do navigace GPS souřadnice nebo si opište slovní popis, jak schránku najít. Je-li místo na mapě značeno průhlednou ikonou, znamená to, že je dočasně nedostupné a na odstranění problému pracujeme.

 

Existuje ke hře také mobilní aplikace?

Ano. Díky aplikaci Léto s Déčkem si můžete ukládat získaná hesla rovnou během výletu. Za odeslaná hesla získáte s aplikací i virtuální samolepky k vyzdobení svých fotek. Nové samolepky získáte za první tři zadaná hesla, z nichž aspoň jedno musí být ze zeleného a aspoň jedno z červeného stanoviště. Aplikace není pro hru nutná, vše lze zadávat na webové stránce soutěže.

 

Je potřeba nějaké speciální vybavení?

Není.

 

Co musím splnit, abych mohl soutěžit o ceny?

Registrujte se na www.zastavnecas.cz (pokud už nemáte na Déčku účet z minulosti) a zadejte tři získaná hesla.

 

Co můžu vyhrát?

Soutěžíme o 10 školních setů Baagl a knížek Planeta je prga, 100 stahovacích batůžků a nákrčníků a 1000 antistresových hraček POP IT.

 

Co je to soutěž pro rodiče?

Rodiče mají svou soutěž na sociálních sítích. Stačí, aby umístili na Facebook nebo Instagram fotografii z putování s hashtagem #zastavnecas. Vyhrát můžou balíček od České spořitelny, který obsahuje cestovní lékárničku a hru Abeceda penězl. Pamatujte na to, že váš profil na Instagramu musí být veřejný. Tím, že fotku označíte hash-tagem a máte veřejně dostupný profil, jste automaticky zařazeni do soutěže a souhlasíte se zveřejněním a dalším užitím fotky v této kampani.

 

Chci vám napsat.

Můžete využít formulář na webové stránce soutěže nebo e-mail deckoweb@ceskatelevize.cz.

 

Chci vám poslat fotku z výletu.

To budeme moc rádi, použijte prosím formulář na webové stránce soutěže. Pokud nám posíláte fotku e-mailem, připište prosím výslovný souhlas se zveřejněním a případným dalším použitím obrázku či fotky ve vysílání či na webových stránkách. Bez souhlasu fotku bohužel zveřejnit nemůžeme.

Zastav nečas!