Závod horských kol Merida Cyklo Maštale 2018 startuje již 9. 6.

Merida Cyklo Maštale 2018

Ať už patříte mezi vášnivé cyklisty usilující o špičkové výkony, či se při jízdě na kole rádi kocháte okolní krajinou a na pořadí v cíli vám tolik nesejde, neměl by vaší pozornosti ujít 18. ročník prestižního závodu Merida Cyklo Maštale. První startovní výstřel zazní v sobotu 9. 6. 2018 v 10 hodin, začátek i cíl závodu je v Proseči na náměstí. Čestným hostem bude letos olympijská vítězka a mistryně světa, bývalá československá atletka Jarmila Kratochvílová. Ta také odstartuje některé závodní kategorie.

Všechny tratě závodu horských kol Merida Cyklo Maštale 2018 vedou krásnou přírodou mikroregionu Toulovcovy Maštale. A připraveno je jich hned několik, tak abychom uspokojili cyklisty každého věku i stupně zdatnosti. Letos si můžete vybrat z tratí 100, 50, 25, 10, 5 a 1 km, navíc chystáme také speciální 20 km trať pro rodinné týmy a 300 m pro nejmenší. V každé kategorii se jede o zajímavé ceny pro první tři závodníky. Pokud vás láká něco méně tradičního, můžete vyzkoušet třeba jízdu na handbiku, pivní sprint či pivní triatlon.

Díky bohatému doprovodnému programu si na své přijdou nejenom soutěžící. Těšit se můžete například na vystoupení taneční skupiny MITRIX či autogramiádu čestného hosta Jarmily Kratochvílové. Dech budete tajit nad neuvěřitelnými akrobatickými kousky na kolech TRIAL SHOW. A jistě vás ohromí také zručnost loňského mistra světa ve freestyle footbagu Martina Sládka. Některé triky si budete moci sami vyzkoušet během jeho workshopu. Samozřejmě nemůže chybět ani skvělá muzika, zahrát pro vás přijede hudební skupina QUATTRO. Celou akci bude i tento rok moderovat Jan Rýdlo, který je sám aktivním sportovcem.

Pokud vás závod zaujal a rádi byste se zúčastnili nebo přišli fandit a užít si doprovodné aktivity, koukněte na web www.cyklomastale.cz. Naleznete tam detailní program celého dne, přehled tratí, propozice závodu a další užitečné informace.

harmonogram