Vítězem a nositelem Zelené stuhy ČR se stala naše členská obec Poříčí u Litomyšle

Zelená stuha

V pondělí 25. 9. 2017 se v Hlavním sále Valdštejnského paláce, sídle Senátu Parlamentu ČR, uskutečnilo Slavnostní vyhlášení Zelené stuhy ČR v rámci soutěže Vesnice roku 2017. Zástupce našeho Pardubického kraje Obec Poříčí u Litomyšle se stala celkovým vítězem a má právo být  tak nositelem ocenění  Zelená stuha České republiky 2017. 

Na toto ocenění jsme patřičně hrdi a momentálně si v obci velice užíváme tyto emoční chvíle.  Ocenění patří všem občanům, kteří dlouhodobě pečují nejenom o svoje, ale i o obecní pozemky a veřejná prostranství a není jim lhostejné prostředí, ve kterém společně žijeme. I toto mělo vliv na konečné rozhodnutí celostátní komise.

 

Poříčí

Naše vítězství je odměnou a poděkováním za dosavadní odvedenou práci, je potvrzením skutečnosti, že se Poříčí u Litomyšle vydalo tou správnou cestou po svém znovuosamostatnění v r. 1990. Současně je závazkem k pokračování v této cestě vedoucí k dalšímu rozvoji obce.

Velice dobře si uvědomujeme, že v soutěži Entente Florale Europe 2018 již nebudeme reprezentovat pouze naši obec, ale také Pardubický kraj a celou Českou republiku. Mohu slíbit, že pro důstojnou reprezentaci uděláme vše, co bude v našich silách.

František Bartoš, starosta obce Poříčí u Litomyšle

zelená stuha