Den řemesel v Proseči 23. 9. – přijďte se podívat, co dokážou šikovné ruce

Obrázek: Den řemesel

O posvícenské neděli 23. 9. zaplní prosečské náměstí a Muzeum dýmek desítky řemeslníků a tradičních výrobců. Koná se tu totiž Den řemesel. Od 10 do 17 hodin budete mít možnost obdivovat umění zručných českých ručiček. A když budete chtít, můžete si některá z řemesel i sami vyzkoušet.

Bez prosečských dýmkařů bychom si to ani neuměli představit. Vždyť jejich výjimečný kumšt uznávají nejen v naší zemi, ale i za hranicemi. Kromě nich se můžete těšit na spoustu dalších tradičních řemesel – uvidíte třeba také řezbáře, kováře, šperkaře nebo perníkářky. Mezi účastníky bude hned několik držitelů ocenění Nositel tradice lidových řemesel, které uděluje Ministerstvo kultury ČR vynikajícím lidovým výrobcům.

Řemeslníci vám předvedou tradiční řemeslné postupy a některé z jejich výrobků si budete moci odnést domů.  A komu obdivování očima nestačí, může zapojit i chuťové pohárky. Lahodným pokrmům připravovaných s péčí a jedinečnou dovedností málokdo odolá. K pestrosti akce přispějí také prosečtí skauti se svojí kavárnou a domácími moučníky.

Připravený je též doprovodný kulturní program. Dopoledne vystoupí místní taneční skupina MitriX. Odpoledne bude venkovní pódium patřit folklórním souborům Vysočan a Vysočánek z Hlinska. Na parkovišti u městské knihovny představí své fantastické funkční modely silniční a stavební techniky klub modelářů RC Truckbanda. A pro malé i velké tvořivé návštěvníky je přichystáno několik výtvarných dílen.

Akce je tradičně podporována Pardubickým krajem, hlavním pořadatelem je město Proseč. Všichni jste srdečně zváni.

Plakát: Den řemesel