Cyklobusem Českomoravským pomezím

mapa cyklobusů

Cyklobusem Českomoravským pomezím i v roce 2020

Díky spolupráci měst Litomyšl, Polička, Svitavy, Moravská Třebová, Vysoké Mýto a destinační společnosti Českomoravské pomezí za podpory Pardubického kraje máte i v roce 2020 opět možnost dostat se pomocí cyklobusů blíž k atraktivitám na území nejen Sdružení obcí Toulovcovy Maštale, ale také po celé oblasti Českomoravského pomezí. Můžete se přiblížit třeba na zámek v Nových Hradech, na Hřebečské důlní stezky, k Toulovcovým maštalím, na rozhlednu Terezku či na rozhlednu na Kozlovském kopci. Cyklobusy budou ale vyjíždět i do vzdálenějších míst - např. do Orlických hor a na Králický Sněžník.

Turistické autobusy pro pěší i cyklisty, které každé léto brázdí území regionu na pomezí Čech a Moravy, oslaví letos již patnáctý rok provozu.  Budou v provozu o sobotách, nedělích i státních svátcích od 30. května do 28. září 2020 a to na stejných linkách jako v předchozích letech. Na výlet se tak můžete od konce května do září vydat pěti autobusy uzpůsobenými pro převoz kol a navštívit ještě více zajímavých míst než v předchozích letech.

V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací však dojde k drobným změnám, kdy např. s koly při nakládce budou manipulovat výhradně cestující, aby bylo možné dodržet maximální hygienická opatření.

Aktuální informace, mapa s trasami všech linek i leták s tipy na výlet budou uveřejněny v průběhu května.

Jízdní řády naleznete na našich stránkách v sekci "Cyklobus" nebo na facebookové stránce Českomoravského pomezí.

Hurá na výlet! Přejeme vám šťastnou cestu plnou nezapomenutelných zážitků :)